EMBRYOLISSE – FILADERME EMULSION 75ML

1.210 ден

Нема на залиха

Хранлива регенеративна емулзија 

Нема на залиха

Шифра: 1430972 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Хранлива регенеративна емулзија 

Хранлива нега позната по својата ефикасност во нега на сувата кожа. Содржи масла и хранливи состојки од природно потекло, шеа путер, алое вера, пчелин восок, и протеин од соја, како и сквален кои ја зајакнуваат хидролипидната бариера на кожата и делуваат регенерирачки, кожата е смирена и нахранета.

Употреба: Може да се користи за дневна и/или ноќна нега. Нанесете на сува и чиста кожа на лицето и вратот. Наменето за сува и многу сува кожа. Дерматолошки е тестирана и го намалува ризикот од алергиски реакции.