EMBRYOLISSE – GLOBAL ANTI-AGE CREAM 50ML

2.028 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

2 на залиха

Хранлив регенеративен крем 

2 на залиха

Шифра: 1430976 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Хранлив регенеративен крем 

Комплетна нега за зрела кожа со видливи знаци на стареење. Формулирана од 3 главни Anti-age состојки: Омега 9, Витамин Е и хијалуронска киселина, кои делуваат заедно со цел да го подобрат тенот и текстурата на кожата. Хранливи состојки од природно потекло шеа путер, алое вера, пчелин восок, и протеин од соја кои ја зајакнуваат и заштитуваат хидро-липидната бариера. Кожата е негувана, подмладена и затегната. Нејзината богата структура се прилагодува на кожата и со тоа чувството на непријатност и затегање се губи. Дерматолошки тестирано, не содржи парабени.

Употреба: Нанесете на сува и чиста кожа на лицето и вратот наутро и навечер. Прилагодено за сите типови на кожа.