EMBRYOLISSE – HYDRA SERUM 30ML

1.785 ден

3 на залиха

Хидратантен серум 

3 на залиха

Шифра: 1430971 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Хидратантен серум 

Висока концентрација на навлажнувачки активни состојки за моментална ревитализација на кожата. Јадрото на овој серум е уникатен комплекс кој ги стимулира природните механизми за хидратација на кожата. Белиот воден лилјан познат по своите исклучително хранливи и негувачки својства, во комбинација со хијалуронска киселина која ја задржува водата и ја зајакнува природната бариера на кожата. Ефектот на хидрирана кожа го чувствувате веднаш и останува долготрајно. Благодарение на тоа кожата е сјајна и зајакната од ден на ден. Не содржи парабени, дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете на сува и чиста кожа на лицето и вратот, наутро и навечер пред нанедување на вообичаениот крем. Прилагодено за сите типови на кожа. Има лесна текстура која брзо се впива.