EMBRYOLISSE – LAIT CREME CONCETRATE 30ML

568 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

3 на залиха

Повеќенаменски хидратантен и хранлив крем 

3 на залиха

Шифра: 1430967 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Повеќенаменски хидратантен и хранлив крем 

Исклучителна нега која со децении ја подржуваат дерматолозите и make-up артистите како француска тајна на убавата и негувана кожа. Со хидратантни и хранливи состојки, текстура богата со есенцијални масни киселини и витамини од природно потекло, овозможува неопходна нега и хидратација и ја заштитува кожата од влијанието на надворешните фактори. Кожата станува поотпорна, зацврстена и свиленкаста. Дерматолошки тестирано. Без парабени.

Употреба: Практичен повеќенаменски производ за лице и тело. Идеален како подлога за шминка, секојдневна нега, како маска за лице. Може да се користи за нега на кожа после бричење и сончање, како и за нежно чистење на лице.

Состав: Aqua (water), paraffinum liquidum, stearic acid, palmitic acid, glyceryl stearate se, triethanolamine, cera alba (beeswax), cetyl palmitate, butyrospermum parkii (shea) butter, 1,2-hexanediol, caprylyl glycol, steareth-10, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, parfum (fragrance), laureth-7, propylene glycol, tropolone, hydrolyzed soy protein, aloe barbadensis leaf extract.