EMBRYOLISSE – LASHES & BROWS BOOSTER 6,5ML

1.470 ден

1 на залиха

Серум за зајакнување на трепки и веѓи

1 на залиха

Шифра: 1430980 Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Серум за зајакнување на трепки и веѓи

Интензивна нега за раст, зајакнување и обновување на трепките и веѓите за 28 дена. Реконструктивен ботанички комплекс: биотинил трипептид, аргинин, рицинусово масло, акстракт од Centella asiatica и пантенол. Дејствуваат на повеќе начини, обезбедувајќи регенерација и ефект на погусти трепки и веѓи. Дерматолошки тестирано.

Употреба: Користете секојдневно, наутро пред да ставите маскара и навечер по отстранување на шминка. Погоден за чувствителни очи, како и луѓе кои носат контактни леќи.

Дополнителни информации

brand

Embryolisse