EMBRYOLISSE – SMOOTHING EYE CONTOUR CARE 15ML

1.370 ден

Нема на залиха

Подмладувачки крем за пределот околу очите. 

Нема на залиха

Шифра: 1433974 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Подмладувачки крем за пределот околу очите. 

Регенеративна нега против стареење, која корегира брчки, подочнаци и темни кругови. Ги ублажува фините линии и брчки, го намалува отокот и темните кругови под очите. Многу лесна текстура, која содржи хијалуронска киселина, витамин А и Е и растителни екстракти.

Нанесете наутро и/или навечер на чиста и сува кожа во пределот околу очите рамномерно, нежно со кружни движења, прилагоден е за сите типови на кожа, добра подлога за шминка.