GALENIC – CONFORT SUPREME LIGHT NUTRITIVE CREAM 50ML

3.425 ден

1 на залиха

Лесен подхранувачки крем за сува кожа. 

1 на залиха

Шифра: 1434714 Категории: , Ознаки: , , , , ,

Опис

Лесен подхранувачки крем за сува кожа. 

Ја храни, хидрира, и го намалува чувството на затегнатост на сувата кожа. Збогатен со скапоцено арганово масло кој го враќа комфортот на кожата, ја штити кожата од надворешните влијанија (студ, ветер, вода, сонце). Лесно се впива во кожата, оставајќи ја кожата мека и еластична. Секој следен ден кожата е понахранета и хидрирана, чувството на затегнатост се намалува.

Нанесете секое утро на лице и врат.