GALENIC – MASQUES DE BEAUTE MASK 50 ML

2.110 ден

1 на залиха

Маска за ладење и чистење намалува пори, матира, ефект на перфектна кожа.

1 на залиха

Шифра: 1434271 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Маска за ладење и чистење

Намалува пори, Матира, Перфектна кожа

Нејзината ладна и етерична текстура, помага да се намалат порите и го формирата релјефот на кожата.

Начин нa употреба: Нанесете на сува кожа 1 до 2 пати неделно, во дебел слој, избегнувајќи ја областа околу  очите. Оставете да делува 3 до 5 минути. Исплакнете со ладна вода. Не нанесувајте на зацрвенета кожа. Мало чувство на пецкање е поврзано со очекуваниот ефект на производот. Да не се аплицира повеќе од 2 пати неделно. Избегнувајте контакт со очите.

Перфектен неделен ритуал за грижа на кожата: ТЕРМО-ДЕТОКС МАСКА + ОЛАДУВАЧКА ПРОЧИСТИТЕЛНА МАСКА + ХИДРАНТНА МАСКА.