GALENIC – OPHYCEE CORRECTING EMULSION 50 ML

3.389 ден

1 на залиха

Корективна емулзија која ја измазнува, матира кожата, За нормална кожа, против брчки.

1 на залиха

Шифра: 1434275 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Корективна емулзија. 

Измазнува, матира/За нормална кожа, против брчки. Ги измазнува фините и длабоките линии, матира и дава сјај на нормалната кожа на лицето. Оваа деликатна емулзија,со ексклузивна формула против стареење, е наследство од  технолозите на Galenic, мајстори дизајнери на текстурата. Испушта син екстракт од алги – милениумска сила против стареење,која во комбинација со транспарентни пудри, ја матира  и осветлува кожата на лицето. Ден по ден, длабоките линии ги губат своите контури.