GALENIC – SECRET D`EXCELLENCE SERUM 30 ML

6.565 ден

1 на залиха

Концентриран серум за лице ги измазнува брчките, затегнува, го изедначува тенот, осветлува.

1 на залиха

Шифра: 1434287 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Концентриран серум за лице.  

Ги измазнува брчките, затегнува, го изедначува тенот, осветлува. Серумот е врвен концентрат со таргетирана и интензивна корекција на сите видливи знаци на стареење:брчки,измазнува  фини и длабоки линии,пополнува ,хидрира и го изедначува релјефот на кожата.Овој експертски изработен серум е вистинска екслузивна глобална формула против стареење и е наследство од технолозите на Galenic, дизајнери на текстура.Со својот сладок допир,постепено се раствора во срцето* на кожата,екстракти од снежни алги,моќни клетки кои даваат долг живот на кожата**.Витамините  Ц и  Е со антиоксидативното дејство,помагаат да се надмине влијанието на секојдневните агресивни фактори. Два пати поконцентриран од кремот***ги измазнува брчките,затегнува.Хидрирана и густа вашата кожа ќе биде богата со рамномерен извајан рељеф.Само неколку скапоцени капки од овој беспрекорен екстракт ќе бидат доволни да ги редуцирате знаците на стареењето од ден на ден.

Може да се употребува за интензивна нега на кожа,кога тоа и е најопходно.

Да се избегнува контакт со очите.Нова технологија:капалка за самополнење која прецизно ја полни потребната количина од производот.