LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS DERMO-PEDIATRIC SPF 50+ 250ML

1.725 ден

Нема на залиха

Млеко за осетлива детска кожа за лице и тело со многу висока заштита од сонце. Збогатено со термална вода. 

Нема на залиха

Опис

Млеко за осетлива детска кожа за лице и тело со многу висока заштита од сонце. Збогатено со термална вода.

Висока заштита од сонце и штетните УВА/УВБ зраци. Нанесете го производото на телото половина час пред изложување на сонце, повторувајте ја постапката почесто дури сте изложени на сонце. Водоотпорно, лесно се размачкува, не содржи парабени.