LA ROCHE POSAY – CICAPLAST BAUME B5 CREAM 40ML

785 ден

9 на залиха

За обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата

9 на залиха

Шифра: 1428636 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

За обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата

Балсам што ја смирува и регенерира кожата. Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура. Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни. Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти…). Чувство на горење на кожата кај возрасни.
Може да се нанесува на телото, лицето и усните. Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа. Не содржи парабени мириси, ланолин и не остава бели траги.
Комплетна формула за тројно дејство:
• Оптимална обнова на кожата [Мадекасозид] + [Бакар – Цинк – Манган]
• Смирување на сувите иритирани подрачја [Пантенол]
• Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Тестура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура]

Употреба: Нанесувајте два пати дневно на претходно исчистена и сува кожа. Може да се нанесува во поголема количина. Може да се нанесува на телото, лицето и усните. Избегнувајте го предел околу очите.

Состав: AQUA / WATER , HYDROGENATED POLYISOBUTENE , DIMETHICONE , GLYCERIN , BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER , PANTHENOL , BUTYLENE GLYCOL , ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE , PROPANEDIOL , CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE , TRISTEARIN , ZINC GLUCONATE , MADECASSOSIDE , MANGANESE GLUCONATE , MAGNESIUM SULFATE , DISODIUM EDTA , COPPER GLUCONATE , ACETYLATED GLYCOL STEARATE , POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE , SODIUM, BENZOATE , PHENOXYETHANOL , CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE , CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE