LA ROCHE POSAY – CICAPLAST BAUME B5 SPF50+ CREAM 40ML

1.040 ден

2 на залиха

За обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата.Со заштитен фактор 50+

2 на залиха

Шифра: 1427817 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

За обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата.Со заштитен фактор 50+

Чувствителна кожа. Површински иритации. Обновува и смирува чувствителна кожа. Превенција на црвени и кафеави траги од повреди и заштита на тетоважи.

Употреба: Не нанесувајте на оштетена кожа. Избегнувајте ги усните и пределот околу очите.

Состав: AQUA / WATER , GLYCERIN , SODIUM LAURETH SULFATE , PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE , COCO-BETAINE , POLYSORBATE 20 , PEG-7 GLYCERYL COCOATE , NIACINAMIDE , ACRYLATES COPOLYMER , BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER , CITRIC ACID , COCAMIDE MEA , DISODIUM EDTA , MANNOSE , POLYQUATERNIUM-11 , SODIUM BENZOATE , SODIUM CHLORIDE , SODIUM HYDROXIDE , STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER , VITREOSCILLA FERMENT