LA ROCHE POSAY – CICAPLAST B5 GEL B40ML

1.015 ден

4 на залиха

За обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата.

4 на залиха

Шифра: 1428681 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

За обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата.

Cicaplast Gel B5 помага на оштетената кожа, особено после хируршките конци, после пилинг или користење ласер. Cicaplast Gel B5 ја забрзува обновата на заштитната бариера на кожата благодарение на формулата која комбинира:
• [Пантенол 5%] + [La Roche-Posay термална вода] моментално смирува
• [Мадекасозид] + [Бакар-Цинк-Манган] + [Хијалуронска киселина] помагаат во обнова на површинскиот слој на кожата
• [Силиконски гел] ја олеснува масажата на кожата.

Употреба: После дерматолошки зафати: следете ги препораките на Вашиот дерматолог. Иритирана кожа, перутење на кожата: нанесувајте двапати на ден. Испукана кожа: нанесувајте три пати на ден. За сите апликации: нанесувајте двапати дневно

Состав: AQUA / WATER , GLYCERIN , CYCLOPENTASILOXANE , CYCLOHEXASILOXANE , DIMETHICONE , C30-45 ALKYL DIMETHICONE , SODIUM CITRATE , PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE , PANTHENOL , ZINC GLUCONATE , MADECASSOSIDE , DIMETHICONOL , MANGANESE GLUCONATE , SODIUM HYALURONATE , DISODIUM EDTA , COPPER GLUCONATE , CITRIC ACID , POLYSORBATE 20 , SODIUM BENZOATE