LA ROCHE POSAY – EFFACLR MAT KREM 40ML

1.460 ден

1 на залиха

Хидратантна нега што го регулира лачењето на себум, против сјај, против проширени пори

1 на залиха

Шифра: 1430455 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Хидратантна нега што го регулира лачењето на себум, против сјај, против проширени пори

Ги намалува порите и лачењето на себум. Ја матира кожата. Мрсна кожа. Погодно за чувствителна кожа. Немрсна текстура со апсорбирачки ефект: докажан долготраен мат ефект. Некомедогено. Испитано под надзор на дерматолог. Од ден во ден делува на изворот за двојна ефикасност: против сјајот + против проширените пори. Со единствен спој кој го сочинува: – sebulyse, нова активна состојка што го регулира себумот, со поголемо дејство од цинкот, избрана заради нејзината способност да спречува создавање на себум на изворот. Немрсна текстура збогатена со апсорбирачки микросфери и перлит за мат ефект по нанесувањето.

Употреба: Нанесете наутро и/или навечер на целото лице. Избегнувајте околу пределот на очите. Одлична подлога за шминка.

Состав: AQUA / WATER , GLYCERIN , DIMETHICONE , ISOCETYL STEARATE , ALCOHOL DENAT. , SILICA , DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER , METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER , BUTYLENE GLYCOL , PEG-100 STEARATE , COCAMIDE MEA , SARCOSINE , GLYCERYL STEARATE , TRIETHANOLAMINE , ISOHEXADECANE , PERLITE , CAPRYLOYL SALICYLIC ACID , TETRASODIUM EDTA , PENTYLENE GLYCOL
POLYSORBATE 80 , ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER , SALICYLIC ACID , PARFUM / FRAGRANCE