LA ROCHE POSAY – EFFACLAR ATSTRINGENT LOTION 200ML

1.325 ден

2 на залиха

Микро-ексфолирачки адстрингентен тоник.

2 на залиха

Опис

Микро-ексфолирачки адстрингентен тоник.

EFFACLAR адстрингентен тоник кој поттикнува микролуштење, моментално ги намалува и отпушува порите, благодарение на комбинацијата на LHA активните состојки кои ја чистат кожата и делуваат саморегулирачки и ексфолирачки.Ги стеснува порите. Се бори против запушеност. Проширени пори, неизедначена текстура на мрсна кожа со неправилности.

Употреба: Нанесувајте наутро и навечер на лицето со помош на натопена памучна вата, на чиста и исушена кожа.

Состав: AQUA / WATER , ALCOHOL DENAT. , GLYCERIN , SODIUM CITRATE , PROPYLENE GLYCOL , PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL , DISODIUM EDTA , CAPRYLOYL SALICYLIC ACID , CITRIC ACID , SALICYLIC ACID , PARFUM / FRAGRANCE