LA ROCHE POSAY – EFFACLAR CLEANSING GEL 200ML

1.025 ден

3 на залиха

Гел за миење на лице за масна и чувствителна кожа

3 на залиха

Шифра: 1427813 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Гел за миење на лице за масна и чувствителна кожа

EFFACLAR гел нежно ја чисти кожата благодарение на состојките за чистење на чувствителна кожа. Ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум оставајќи ја кожата свежа и чиста. Со смирувачка термална вода на La Roche-Posay, без иритации. – pH 5,5 – без сапун – без алкохол – без боја – без парабени.

Употреба: Запенете го гелот помеѓу влажните дланки и нанесете на лицето нежно масирајќи ја кожата. Темелно исплакнете.

Состав: AQUA / WATER , SODIUM LAURETH SULFATE , PEG-8 , COCO-BETAINE , HEXYLENE GLYCOL , SODIUM CHLORIDE , PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE , ZINC PCA , SODIUM HYDROXIDE , CITRIC ACID , SODIUM BENZOATE , PHENOXYETHANOL , CAPRYLYL GLYCOL , PARFUM / FRAGRANCE