LA ROCHE POSAY – EFFACLAR H CLEANSING KREM 200ML

993 ден

Нема на залиха

Смирувачка хидратантна крема за миење на лицето.

Нема на залиха

Опис

Смирувачка хидратантна крема за миење на лицето.

Нежно ја чисти, прочистува, смирува кожата и го враќа чувството на пријатност. За мрсна кожа ослабена со производите за нега кои ја исушуваат кожата. Испитано под дерматолошки надзор во комбинација со препарати кои прекумерно ја сушат кожата. Некомедогено.

Употреба: Иновативна текстура без триење: На дланката направете пена со помош на вода и мала количина од производот. Нанесете на влажно лице од средината кон надвор со нежни движења. Исплакнете темелно и исушете ја кожата без триење. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш.

Состав:AQUA / WATER, ETHYLHEXYL PALMITATE, PROPANEDIOL, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM LAURETH SULFATE, NIACINAMIDE, COCO-GLUCOSIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER , ZINC PCA, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CAPRYLYL GLYCOL, PHENOXYETHANOL, PARFUM / FRAGRANCE

Дополнителни информации

brand

La Roche Posay