LA ROCHE POSAY – EFFACLAR H ISO-BIOME 200ML + KREM 40ML

2.523 ден

2 на залиха

Смирувачка крема за чистење, против неправилности за лице и тело 200ML

Крем за чувствителна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата. Погодно и за кожа склона кон акни.

2 на залиха

Шифра: 1433229 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Смирувачка крема за чистење, против неправилности за лице и тело.

  • Тестирано на масна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата
  • Со термална вода La Roche Posay

Нежно ја чисти кожата и овозможува хидрираност во текот на 24 часа. Ја штити кожата од исушувачки ефект на чистење. Некомедогена формула.

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay – а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.

Пакување: 200 мл

Крем за чувствителна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата. Погодно и за кожа склона кон акни.

  • Многу смирувачка хидратантна нега против неправилности
  • Со термална вода La Roche Posay

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay – а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.

Резултати: Моментално кожата е во голема мера смирена и хидрирана во текот на 48 часа. Ја обновува бариерата на кожата и намалува црвенило кое е поврзано со сувоста на кожата.

Неправилностите помалку се појавуваат. Појава на акни (-49%)*, митесери (-16%)* и намалени се трагите од неправилностите.

*Клинички резултати 43 испитаника, нанесување 2 пати дневно.

Текстура: немасна, нелеплива, некомедогена формула. Тестирано под дерматолошка контрола во комбинација со третмани кои многу ја сушат кожата.

Пакување: 40 мл