LA ROCHE POSAY – EFFACLAR H ISO-BIOME CLEANSING CREAM 200ML

1.375 ден

4 на залиха

Смирувачка крема за чистење, против неправилности за лице и тело.

4 на залиха

Опис

Смирувачка крема за чистење, против неправилности за лице и тело.

  • Тестирано на масна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата
  • Со термална вода La Roche Posay

Нежно ја чисти кожата и овозможува хидрираност во текот на 24 часа. Ја штити кожата од исушувачки ефект на чистење. Некомедогена формула.

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay – а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.