LA ROCHE POSAY – EFFACLAR MICRO PEELING GEL 200ML

1.250 ден

2 на залиха

Гел за чистење на кожа склона кон неправилности.За лице и тело

2 на залиха

Опис

Гел за чистење на кожа склона кон неправилности. За лице и тело

Благодарениа на внимателно избраните состојки кој ја прават текстурата на кожата мазна, EFFACLAR Micro-peeling гел интезивно ја чисти масната кожа, длабоко ги блокира порите и го отстранува вишокот на себум.Ги намалува упорните и долготрајни неправилности вклучувајќи ги и дамките,и делува превентивно на повторување на неправилностите.
Прв La Roche-Posay производ за чистење формулиран со состојки кои ја чистат кожата и имаат микро-пилинг ефект. Делува против постојани неправилности и на вишокот себум и дава максимално пријатно чувство на кожата која е склона кон акни,дури и на телото. Теститан под дерматолошка контрола.Хипоалергено.Физиолошка pH вредност.Тестиран на масна кожа сколона кон акни. Алерголошки тестиран.

Употреба: Пријатна текстура на гел. Не леплива.

Пенете го гелот помеѓу влажните раце и нанесете го со нежно масирање на кожата.
Исплакнете темелно со вода.

Состав: AQUA / WATER, SODIUM LAURETH SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, COCO-BETAINE, SALICYLIC ACID, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, ZINC GLUCONATE, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, TETRASODIUM EDTA, CITRIC ACID, MENTHOL POLYQUATERNIUM-47, HEXYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE