LA ROCHE POSAY – EFFACLAR ULTRA CONCENTRATED SERUM 30ML

2.530 ден

2 на залиха

Концентриран серум против флеки и неправилности, видливи пори, дневен пилинг. 

2 на залиха

Опис

Концентриран серум против флеки и неправилности, видливи пори, дневен пилинг. 

Тестирано на кожа склона на неправилности кај лица во возрасна доба. Содржи салицилна киселина, гликолна киселина, липохидроксилна киселина, ниацинамид. Против повторувачки неправилности и флеки. Погодно за кожа склона на неправилности во возрасно доба. Високо концентраиран серум. Формулација со три-киселински комплекс и смирувачки ниацинамид, комплементарно делува во решавање на различни проблеми на кожата. Салицилната киселина ги чисти порите и спречува насобирање на себум. Липохидроксилна киселина за интензивно мазна површина на кожата без непријатности. Гликолна киселина за подобро обновување на кожата.