LA ROCHE POSAY – HYDRAPHASE HA LIGHT 50ML

2.125 ден

2 на залиха

72-часовна хидратантна нега за исполнета-сјајна кожа, со хијалуронска киселина и термална вода.

2 на залиха

Шифра: 1430458 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

72-часовна хидратантна нега за исполнета-сјајна кожа, со хијалуронска киселина и термална вода.

Богата текстура со хијалуронска киселина од природно потекло, изведено со зелена технологија односно постапка на биоферментација со помош на билни шеќери, збогатено со чиста термална вода, која е позната по смирувачките својства кои ги има. Наменето за дехидрирана кожа и изморен тен.

Нанесете два пати дневно.