LA ROCHE POSAY – LIPIKAR BAUME LIGHT AP+M 200ML

1.235 ден

5 на залиха

Балзам со тројно дејство за чувствителна сува кожа склона кон иритации и црвенила. 

5 на залиха

Шифра: 1433913 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Балзам со тројно дејство за чувствителна сува кожа склона кон иритации и црвенила.

LIPIKAR Baume AP + M Light, го ребалансира микробиомот на кожата. Веднаш ја смирува кожата и го намалува чувството на чешање. Со својата ефикасност против повторна појава го намалува црвенилото предизвикано од дехидрација. Ја храни кожата и ја обновува бариерата на кожата. Формулиран за доенчиња, деца и возрасни со многу сува, атопична или алергиска кожа.