LA ROCHE POSAY – LIPIKAR BAUME LIGHT AP+M 400ML

1.885 ден

2 на залиха

Балзам со тројно дејство за чувствителна сува кожа склона кон иритации и црвенила.

2 на залиха

Шифра: 1432783 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Балзам со тројно дејство за чувствителна сува кожа склона кон иритации и црвенила.

LIPIKAR Baume AP + M Light, го ребалансира микробиомот на кожата. Веднаш ја смирува кожата и го намалува чувството на чешање. Со својата ефикасност против повторна појава го намалува црвенилото предизвикано од дехидрација. Ја храни кожата и ја обновува бариерата на кожата. Формулиран за доенчиња, деца и возрасни со многу сува, атопична или алергиска кожа.