LA ROCHE POSAY – LIPIKAR SURGRAS 150GR

549 ден

3 на залиха

Тврд сапун збогатен со липиди

3 на залиха

Шифра: 1428637 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Тврд сапун збогатен со липиди

Секојдневно миење на чувствителна сува кожа пропратено со чувство на непријатност. За деца и возрасни. Нежно ја чисти кожата и ги враќа есенцијалните липиди на сувата кожа за да помогне во сочувување на нејзиниот природен заштитен слој. Ниацинамидот помага во зачувување на заштитниот слој на кожата и смирување на чувството на затегнување а карите маслото интензивно ги надополнува липидите и ја враќа флексибилноста на кожата и чувството на пријатност.

Употреба: Да се нанесува на влажна кожа. Вмасирајте го нежно. Исплакнете. Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете темелно.

Состав: AQUA / WATER, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, COCO-BETAINE, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM CHLORIDE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, GLYCOL DISTEARATE, SODIUM GLYCOLATE, CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL, CITRIC ACID, GLYCERIN, NIACINAMIDE, PARFUM / FRAGRANCE, PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE, PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES, POLYQUATERNIUM-7, PPG-5-CETETH-20, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYDROXIDE