LA ROCHE POSAY – REDERMIC RETINOL EYE CREAM 15ML

2.610 ден

1 на залиха

Ретинол за околу очи. 

1 на залиха

Шифра: 1436360 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Ретинол за околу очи. 

Интензивна хидратантна нега против брчки, која ја хидрира и ја прави кожата мазна. За чувствителната кожа околу очите.

Формула која комбинира чист ретино и ретинол со постепено ослободување и кофеин кој ги намалува брчките и темните кругови  и видлво ги намалува знаците на замор околу очите. Формулиран за оптимална толеранција , не содржи парфеми.

Нанесете наутро и масирајте од внатрешниот агол на окото кон надворешниот. Во случај на непријатност при првата употреба, нанесувајте на подолги временски интервали за кожата да се навинкне на ретинолот. Избегнувајте прекумерно изложување на сонце и УВ зраци. Употребувајте го заедно во комбинација со производ за заштита од сонце.