LA ROCHE POSAY – RETINOL B3 SERUM 30ML

3.040 ден

1 на залиха

Концентрат против длабоки брчки, неизедначен тон и фотостареење. 

 

1 на залиха

Шифра: 1436358 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Концентрат против длабоки брчки, неизедначен тон и фотостареење. 

Обновувачко и регенерирачко дејство. За длабоки брчки, неизедначен тен, фотостареење.  Серумот RETINOL B3 помага вашата кожа моментално да изгледа помазна и посјајна. Кожата постепено ја враќа цврстината и се корегираат знаците на фотостареење: Длабоки и тенки бори и неизедначен тен.

Како се аплицира: Нанесте навечер на лицето и вратот. Користете во комбинација со крема за сончање (СПФ >15).
Текстура: Хидратантен флуид,свиленкаста,нелеплива текстура.
Клучни придобивки: Уникатен регенерирачки серум збогатен со молекула против стареење,која го претставува златниот стандард РЕТИНОЛ (чист ретинол + ретинол со посетепено ослободување) во комбинација во витамин B3 за обновување на кожата.
Оптимална толеранција клинички докажана дури и на чувствителната кожа.