LA ROCHE POSAY – ROSALIAC UV RICHE 40ML

1.509 ден

3 на залиха

Крем за лице кој ги намалува црвенилата за сува кожа.

3 на залиха

Шифра: 1433847 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крем за лице кој ги намалува црвенилата за сува кожа.

Долготрајно ја неутрализира причината за црвенило и интензивно ја смирува кожата, наменето за сува и многу сува реактивна кожа со чувствителни крвни садови. Повеќекратна заштита која ја зајакнува кожата и се бори против црвенилото секој ден. Витамините ЦГ и Б3 помагаат да се отстрани појавата на црвенилото. Системот на филтри Mexoyl XL ја штити кожата од УВ зраците кои го влошуваат црвенилото.

Збогатен со хидратантни состојки и термална вода со својства против иритација кои помагаат во интензивно смирување на кожата. Содржи оптички коректор за моментално изедначен изглед на тенот.