LA ROCHE POSAY – TOLERIANE CLEANSING GEL 200ML

1.155 ден

5 на залиха

Гел за миење на лице, за нормална до сува чувствителна кожа.

5 на залиха

Шифра: 1427924 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Гел за миење на лице, за нормална до сува чувствителна кожа.

Формула за активно чистење на кожата: со само еден сурфактант и многу безбеден состав, без сапун, без конзерванси или мириси. Активно дејство: Со кокобетаин кој ја отстранува нечистотијата и шминката без сушење и иритации.

Употреба: Втријте мала количина од Toleriane негувачкиот гел за миење на лице со помош на влажни раце. Нанесете на лицето избегнувајќи го пределот околу очите. Нежно вмасирајте го во кожата, потоа исплакнете и на крај исушете со тапкање без триење.

Состав: AQUA / WATER, GLYCERIN, PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE, PROPYLENE GLYCOL, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, POLYSORBATE 60, CERAMIDE NP, NIACINAMIDE, SODIUM CHLORIDE, COCO-BETAINE, DISODIUM EDTA, CAPRYLYL GLYCOL, PANTHENOL, T-BUTYL ALCOHOL, TOCOPHEROL