LA ROCHE POSAY – TOLERIANE COMPACT POWDER MINERAL SPF25 9,5G

1.905 ден

2 на залиха

Компактна корективна пудра. 

2 на залиха

Шифра: 1436362 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Компактна корективна пудра. 

Содржи 100% прочистени минерални пигменти.

Наменето за нормална до комбинирана чувствителна и нетолерантна кожа. Ги покрива неправилностите. Чисти и матира без затварање на порите. Многу мазен сунѓер специјално дизајниран за чувствствителна кожа. Висока толеранција, без парфеми. Тестиран на чувствителна кожа подложна кон алергии. Некомедоген производ, со заштита од УВ зраци СПФ25.