LA ROCHE POSAY – TOLERIANE ROSALIAC AR SPF30+ CREAM 50ML

1.760 ден

1 на залиха

Дневна смирувачка хидратантна крема со висока заштита од сонце. 

1 на залиха

Шифра: 1434811 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Дневна смирувачка хидратантна крема со висока заштита од сонце. 

За чувствителна кожа, погодна за кожа склона кон розацеа. Не содржи парфеми. Микробиомот е невидлив екосистем на микроорганизми на кожата чија рамнотежа помага во одржување на здравјето на истата. Кај розацеа микробиомот има тенденција да биде неурамнотежен. Хидратантниот крем е збогатен со Sphingobiome и термална вода кои помагаат во одржување на функцијата на микробиомот. Исклучително лесна текстура.