LA ROCHE POSAY – TOLERIANE ULTRA DERMALLERGO SERUM 20ML

2.195 ден

Нема на залиха

Смирувачки, навлажнувачки и хидратантен серум за секојдневна употреба

Нема на залиха

Опис

Смирувачки, навлажнувачки и хидратантен серум за секојдневна употреба

Смирувачки серум за секојдневна употреба со висока концентрација на состојката Neurosensine. Дневна доза на сила што ќе го смири чувството на непријатност и ќе помогне во обновување на бариерата на кожата во концентрацијата на оптимална толеранција со цел да се намали ризикот од реакции на кожата. За кожа склона кон алергии и многу чувствителна кожа (црвенило, пецкање, чувство на топлина). Погоден за кожа склона кон алергии и многу чувствителна кожа. Веднаш ја смирува, зајакнува и хидрира чувствителната кожа 48 часа.
Збогатен со дерматолошки активната состојка Neurosensine TM кој делува смирувачки и помага во обновување на чувствителната кожа. Тоа помага да се обнови и зајакне бариерата на кожата за да се ограничи пенетрацијата на алергени. 0% парфем / алкохол. Тестирано на чувствителна кожа и кожа склона кон алергии. Тестирано под офталмолошки надзор. Не-комедогена.

Употреба: Многу свежа серумска текстура што не лепи. Лесно се пробива, нема потреба да се масирате долго. Нанесете на лицето, областа околу очите и вратот наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER, DIPROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, BETAINE, ROPANEDIOL, PENTYLENE GLYCOL, PEG-8, POLYSORBATE 20, PEG/PPG/POLYBUTYLENE GLYCOL-8/5/3 GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, HYDROXYACETOPHENONE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER