LA ROCHE POSAY – TOLERIANE ULTRA EYE KREM 20ML

1.490 ден

2 на залиха

Смирувачка нега за чувствителното подрачје околу очите

2 на залиха

Шифра: 1431037 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Смирувачка нега за чувствителното подрачје околу очите

Интензивно и долготрајно ја смирува чувствителната кожа околу очите. Делува против чувството на непријатност и надуеност. За чувствителна кожа околу очите, склона кон црвенило, пецкање, надуеност или непријатни чувства. Одговара на луѓе кои носат леќи. Хидратантна и исклучително смирувачка нега за очите со патентиран комплекс [невросензин + ниацинамид] кој се бори против надуеност и непријатност на кожата околу очите. Содржи термална изворска вода на La Roche-Posay, која ја смирува и штити кожата. Новата високо херметичка амбалажа пакување се вклопува во многу минималистичка формулација за оптимална толеранција: без конзерванси, без парабени, без парфеми, без алкохол, без бои, без ланолин.

Употреба: Да се нанесува околу очите наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER, GLYCERIN, SQUALANE, ROPANEDIOL, BUTYLENE GLYCOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, ENTYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, DIMETHICONE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, POLYSORBATE 20, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, DIMETHICONOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER