LA ROCHE POSAY – TOLERIANE DERMALLERGO FLUIDE 40ML

1.870 ден

3 на залиха

Нега за нетолерантна и алергиски подложна кожа

3 на залиха

Шифра: 1431038 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Нега за нетолерантна и алергиски подложна кожа

Силно и трајно смирува многу чувствителна и кожа склона кон алергии. За многу чувствителна кожа и кожа склона кон алергии. Погоден за мешовита и мрсна кожа. Погоден за на лицето и околу очите. Немрсна дневна нега со моќен смирувачки ефект што ги комбинира невросензинот, моќно средство за смирување што делува на иритираната кожа, и изворската термална вода на La Roche-Posay која природно смирува и делува против иритацијата. Секоја примена гарантира чистота благодарение на новата генерација на ултра херметичко пакување.
Не содржи конзерванси, парабени, мириси, алкохол, бои ниту ланолин. Лесна и свежа немрсна текстура.

Употреба: Да се нанесува на лицето, околу очите и на вратот наутро и навечер.

Состав: AQUA, GLYCERIN, SQUALANE, PROPANEDIOL, BUTYLENE GLYCOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PENTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, POLYSORBATE 20, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, DIMETHICONOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE, DISODIUM EDTA, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER