LA ROCHE POSAY – TOLERIANE DERMALLERGO CREME 40ML

1.870 ден

2 на залиха

Нега за нетолерантна и алергиски подложна кожа

2 на залиха

Шифра: 1431036 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Нега за нетолерантна и алергиски подложна кожа

Интензивно и долготрајно го ублажува секојдневното чувство на непријатност кај лица со кожа склона кон алергии или со нетолерантна кожа. За кожа склона кон алергии или нетолерантна кожа.
Станува збор за вистински подвиг во формулацијата: исклучително минималистичка, бескомпромисна и многу безбедна формула. Во суштинаформула која се сведува на најважното, која содржи минимално состојки и која е ослободена од сите материи што можат да ја иритираат кожата или да предизвикаат алергиска реакција. Екстремно минималистичка формула со интензивна смирувачка моќ, благодарение на невросензинот, активната состојка која делува на механизмите за надразливост на кожата. Смирувачкиот ефект е зајакнат благодарение на новото соединение со смирувачката термална вода на La Roche-Posay која делува против иритациите. Некомедогено. Изразито висока толеранција. Тестирано на кожа склона кон алергии. Не содржи конзерванси, парабени, мирис, алкохол, бои, ланолин.

Употреба: Да се нанесе на лицето и вратот наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER, ISOCETYL STEARATE, SQUALANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, DIMETHICONE, GLYCERIN, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, PENTYLENE GLYCOL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONOL, SODIUM HYDROXIDE, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER