REVALID – ANTI-DANDRUFF SHAMPOO 200ML

810 ден

2 на залиха

Revalid шампонот против првут комбинира разновидни активни состојки за да обезбеди ефикасно и долготрајно отстранување на првутот.

2 на залиха

Шифра: 1423989 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Revalid шампонот против првут комбинира разновидни активни состојки за да обезбеди ефикасно и долготрајно отстранување на првутот. Активните состојки го враќаат нормалното хидрирање на скалпот и спречуваат формирање на нови лушпи. Во исто време, екстрактот од коприва, пантенолот и алантоинот го смируваат скалпот и го намалуваат непријатното чешање. Благодарение на неговиот состав, Revalid шампонот против првут е погоден за секојдневна употреба. Во клинички услови, Revalid шампонот против првут покажа исклучително добра подносливост при дерматолошкото тестирање. Без парабени и силикон.

Нанесете мала количина од Revalid шампонот против првут на дланката. Од шампонот со вода направете малку пена. Полека нанесете на влажна коса и нежно масирајте. Исплакнете темелно. Доколку е потребно, повторете.