REVALID – REVITALIZING PROTEIN SHAMPOO 200ML

697 ден

1 на залиха

Revalid шампонот чисти нежно, но сепак темелно додека ја ревитализира косата.

1 на залиха

Опис

Revalid шампонот чисти нежно, но сепак темелно додека ја ревитализира косата. Хранливите состојки како екстракт од овес, пченични протеини и пантенол (витамин B5) ја зајакнуваат структурата на косата. Алантоинот го смирува скалпот. Revalid регенеративениот протеински шампон е погоден за секојдневна употреба. Не содржи парабени и силикони.

Ставете мала количина на Revalid шампонот на дланката. Од шампонот со вода направете малку пена. Полека нанесете на влажна коса и со прстите масирајте го скалпот. Исплакнете целосно. Повторете ако има потреба.

ПАНТЕНОЛ

Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржува влажноста. Како таква, оваа состојка може да помогне да се обнови оштетената коса и да се намалат распуканите врвови и истенчувањето, како и да ја зголеми еластичноста на косата.

AЛАНТОИН

Алантоинот го смирува скалпот и го унапредува создавањето на клетките, подобрувајќи го обновувањето на кожата на скалпот.

ПРИРОДНИ ЕКСТРАКТИ

Есктрактите од пченични никулци содржат протеини и аминокиселини кои ја негуваат и зајакнуваат косата. Исто така, помага да се врати изгубената влажност и да се спречи понатамошно оштетување. Avena sativa (екстрактот од овес)  делува на смирување на црвенилото и иритацијата.