RILASTIL ACNESTIL ATTIVA ANTI-BLEMISH CREAM 40ML

1.040 ден

2 на залиха

Со азелоглицин Натриум, салицилат, олигопептид-10 и ниацинамид. За кожа склона кон акни. 

2 на залиха

Шифра: 1435256 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Со азелоглицин Натриум, салицилат, олигопептид-10 и ниацинамид. За кожа склона кон акни. 

Специфично подготвена крема индицирана за третман на мешана, мрсна и кожа склона кон акни. Со кератолитичко дејство, себорегулирачко, смирувачко дејство и дава мат ефект. Ги намалува и превенира несовршеностите на нечистата кожа. Збогатено со пантенол, керамиди и хијалуронска киселина со хидратантно дејство како и антимикробно дејство кое помага во контрола на растот на микроорганизми на површината на кожата.

Нанесете на чиста и сува кожа наутро и навечер.