RILASTIL EAP LIPOGEL RESTRUCTURING OIL 30ML

1.065 ден

2 на залиха

Обновувачко масло како гел со Витамин Е, Витамин А, Провитамин Б5 наменето за бебиња, деца и возрасни. За многу сува и иритирана кожа. 

2 на залиха

Шифра: 1435258 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Обновувачко масло како гел со Витамин Е, Витамин А, Провитамин Б5 наменето за бебиња, деца и возрасни. За многу сува и иритирана кожа. 

Пбновувачки липогел со Витамин А, Е, и Провитамин Б5, погодно за сува, зацрвенета и испукана кожа на лице, усни и делови од телото со осетлива, тенка кожа. Со своето емолиентно, навлажнувачко и омекнувачко дејство ја подобрува бариерната функција. Ги заштитува третираните делови од агресивното дејство на надворешните фактори (образи, раце и усни испукани од ладно, осип од цуцли, пеленски осип, локализирана сувост, чешање).