RILASTIL XEROLACT CLEANSING OIL 750ML

975 ден

1 на залиха

Масло за туширање со заштитно дејство, наменето против иритации, содржи навлажнувачки и обновувачки комплекс.

1 на залиха

Шифра: 1435231 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Масло за туширање со заштитно дејство, наменето против иритации, содржи навлажнувачки и обновувачки комплекс. 

Наменето за многу сува, иритирана кожа склона кон атопија, за бебиња, деца и возрасни.

Нежно ја чисти кожата на лицето и телото и обезбедува удобност. Помага во обновувањето на бариерата на кожата со тоа што ја прави кожата похидрирана. Индицирано за употреба кај бебиња, деца и возрасни во случај на голема сувост, испукана кожа, кожа склона кон атопија и кожа подложна на чешање. Не ги иритира очите. Нанесете го производот на влажна кожа, нежно масирајте, како и секое средство за бањање и исплакнете.