RILASTIL XEROLACT PODOS LIPOGEL 100ML

1.105 ден

2 на залиха

Со навлажнувачко и и кератолитичко дејство со натриум лактат, алантоин и пантенол. 

2 на залиха

Шифра: 1435262 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Со навлажнувачко и и кератолитичко дејство со натриум лактат, алантоин и пантенол. 

Липогел за дневен третман, формулиран да навлажнува, омекнува и да ја нормализира кожата на деловите физиолошки подложни на задебелување како што се стапалата и петиците. Направено од Натриум лактат и Алантоин, го враќа во нормална состојба задебелувањето на рожестиот слој на кожата преку ефективното кератолитичко дермотрофично дејство. Благодарение на Шиа путер, Пантенол и Глицерин, богата текстура брзо се апсорбира при што се спречува лизгање. Резултати видливи по 3 дена користење.