*SET* BIODERMA – PHOTODERM COVER TOUCH SPF50+ 40ML + BIODERMA – ATODERM SHOWER OIL 100ML

1.270 ден

1 на залиха

Крем со висока заштита за комбинирана до мрсна кожа + Маслена купка за туширање 

1 на залиха

Опис

Крем со висока заштита за комбинирана до мрсна кожа + Маслена купка за туширање 

Крем со висока заштита за комбинирана до мрсна кожа

Иновација за комбинирана до мрсна кожа и кожа склона кон акни, со долготрајна покривност: текстура со максимална покриеност која и овозможува на кожата слободно да дише без да предизвика појава на нови неправилности (акни) благодарение на високата концентрација на минерални пигменти. Заштита од УВА/УВБ со 100% минерални филтри. Овозможува мат ефект до 8 часа. Содржи SUN ACTIVE DEFENSE патент, внатреклеточна биолошка заштита, кој ја стимулира природната одбрана на кожата против штетните ефекти на сончевото зрачење. Тестирано под дерматолошки надзор. Одлична подносливост. Некомедогено. Фотостабилно. Отпорно на високи температури и влажност.

Употреба: Нанесете рамномерно на лицето и вратот, 20 минути пред изложување на сонце. Постапката да се повторува неколку пати во текот на денот, посебно после капење, бришење на кожата или физичка активност. За возрасни

Маслена купка за туширање 

Наменето за чувствителна сува и атопична кожа. Чисти, ги обновува липидите и смирува. Atoderm маслото за туширање ја смирува и штити кожата благодарение на неговата ексклузивна формула составена од природни биолипиди, витамин ПП и Skin Barrier therapy™  патент.

Чувството на затегната кожа исчезнува веднаш после туширање. 24 часа хидратација. Многу хранливо. Против иритации. Возрасни, деца и новороденчиња*. Лесно парфимирана формула. Офталмолошки тестирано.

Употреба: Нанесете на мокра кожа, потоа исплакнете. За подобри резултати користете и Atoderm емолиентно средство за нега после туширање.