*SET* BIODERMA – SEBIUM GEL MOUSSANT 200ML + BIODERMA – SEBIUM GEL MOUSSANT 200ML

1.270 ден

3 на залиха

Прочистувачки гел за миење лице наменет за масна кожа склона кон акни и неправилности  

3 на залиха

Шифра: 1436590 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Прочистувачки гел за миење лице наменет за масна кожа склона кон акни и неправилности 

Го регулира квалитетот на себумот без да ја исуши кожата. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности и биолошки го регулира квалитетот на себумот. Збогатен со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium гелот ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум. Без сапун. Се измива.

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдвено. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода. Може да се користи и како гел за бричење.