*SET* BIODERMA – SEBIUM H2O 500 ML + BIODERMA – SEBIUM H2O 100ML

1.380 ден

3 на залиха

Прочистувачка мицеларна вода

3 на залиха

Шифра: 1436591 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Прочистувачка мицеларна вода

Чисти и отстранува шминка, не ја суши кожата. Ја регулира продукцијата на себумот. Ефикасно чистење со дополнителна хидратација. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности, биолошки го регулира квалитетот на себумот и спречува запушување на порите. Збогатена со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium H20 ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум. Без алкохол.

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдневно. Со помош на тупфер исчистете го лицето и зоната околу очите. Не се измива.