**SET** VICHY – CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY FLUID SPF50+ 40ML + MINERAL 89 SERUM

1.800 ден

2 на залиха

Висока заштита од сонце за лице, против знаци на фотостареење. 

2 на залиха

Опис

Висока заштита од сонце за лице, против знаци на фотостареење. 

Помага во спречување на брчки, темни флеки и оксидативен стрес предизвикан од УВ зрачење и загадување на воздухот. Хипоалерген производ. Содржи патентирана NETLOCK технологија, вмрежани филтри со лесен слој за ултра лесен, невидлив и немастен траг. Отпорен на пот. Силно протресете пред нанесување на производот. Нанесете го по вашата вообичаена дневна рутина.