**SET** VICHY – CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY FLUID TINTED SPF50+ 40ML + MINERAL 89 SERUM

1.800 ден

1 на залиха

Тониран воден флуид против знаци на фотостареење. 

1 на залиха

Опис

Тониран воден флуид против знаци на фотостареење. 

Исклучително висока заштита од сонце за лице. Помага да се спречи појава на брчки, темни дамки, оксидативен стрес предизвикан од УВ зраци и од загадување. Помага и во корекција на темни дамки и кај губиток на богата кожа. Го изедначува тенот со помош на природна покривност. Патентирана NETLOCK технологија, технологија на исклучително тенок слој на филтер против широк спектар на зраци за лесен и невидлив завршен слој без чувство на масна кожа. Добро протресете пред употреба. Нанесете го препаратот по вообичаената дневна нега.

Минерал 89 дневен засилувач за силна и богата кожа. Содржи хијалуронска киселина.