URIAGE – BARIEDERM-CICA CREAM 40ML

550 ден

Нема на залиха

Заштитен, обновувачки и смирувачки крем со бакар и цинк. 

Нема на залиха

Шифра: 1430753 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Заштитен, обновувачки и смирувачки крем со бакар и цинк. 

Крем за слаба и иритирана кожа. Ја намалува иритацијата на кожата, идеален за секојдневна употреба. Зголемена делотворност благодарејќи на комбинација на специфични, патентирани активни компоненти и термална вода. Кремот ја смирува и обновува кожата штитејќи ја од надворешни влијанија. Ја подобрува обновата на кожата и се бори против дамките на кожата. Долготрајно чувство на пријатност. Кремот лесно се впива, не создава леплив и масен филм, водоотпорен крем. Нанесете два пати дневно на кожа која претходно е исчистена. Наменето за бебиња, деца и возрасни.