URIAGE – BARIESUN MINERAL CREAM SPF50+100ML

985 ден

2 на залиха

Крем со минерални филтри со многу висока заштита SPF50+.

2 на залиха

Опис

Крем со минерални филтри со многу висока заштита SPF50+ 

Наменето за кожа нетолерантна на хемиски филтри, парфеми и конзерванси. Нелеплив, некомодоген, нема мирис, не остава бели траги на кожата по нанесување, наменет за лице и тело. Дерматолошки тестиран.