URIAGE – BARIESUN MOISTURISING CREAM SPF30+ 50ML

885 ден

3 на залиха

Крем со лесна текстура со висока заштита од сонце SPF30.

3 на залиха

Шифра: 1432750 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Крем со лесна текстура со висока заштита од сонце SPF30.

Лесен крем кој овозможува заштита од УВА и УВБ зраците и сината светлина. Помага при превенција од стареење на кожата предизвикано од УВ зраци и сина светлина. Не остава бели траги на кожата при нанесување. Не непи, некомодоген, не ги надразнува очите. Дерматолошки тестиран. За чувствителна кожа.